Як лікар-практик, я нерідко стикаюсь з тим, що люди, які страждають шкірними захворюваннями, потрапляють в полон міфів і помилок. На днях мав щастя спілкуватися зі своєю давньою пацієнткою, у її сім'ї намітилося поповнення. Але дама в відповідь на поздоровлення розридалась і повідомила, що записана на аборт. Їй 35 років, дитина повинна стати первістком, не треба бути медиком, щоб зрозуміти, що аборт в такому віці при першій вагітності небезпечний. В першу чергу тим, що вагітність може стати першою і останньою, а пара (прекрасні люди, які щиро люблять і підтримують один одного) будуть приречені на життя без карапузів.

Як виявилося, ця молода жінка стала жертвою інтернет-матеріалу, написаного «професіоналом», який нічого не розуміє в медицині. В статті горе-журналіст запевнив, що хворі псоріазом жінки не можуть нормально народити.
Розберімо все детально. Дійсно, псоріаз у багатьох проявляється через спадкову схильність. Але в цьому випадку, коли хворіє лише один з батьків, шанси, що недуг успадкує малюк складає близько 20%. Звичайно, ризики підвищені, коли хворі і мама і тоді загрози дитини оцінюються в 60%. Але це не вирок, а швидше сигнал, що дитину треба ростити у любові та турботі, прищепити правильні звички, годувати корисними продуктами і привчити до гігієни та піклування про себе.

Народжувати при псоріазі - можна. І навіть потрібно.  Адже при вагітності відбувається оновлення жіночого організму на клітинному рівні. Але все-таки раджу тим, хто планує вагітність, заздалегідь пройти курс вітамінізації та зміцнення імунітету.
Важливо також пам'ятати, що під час вагітності більшість препаратів від псоріазу краще не застосовувати - зокрема, йдеться про гормональні засоби (навіть місцевої дії) та таблетки. Виключенням може бути терапія місцевої дії  (негормональні креми) на натуральній основі. В будь-якому випадку, обговорити це питання варто з лікарем.
Тож не вірте дурницям та створюйте великі сім'ї, повні радості та дитячого сміху!

×
Замовити дзвінок
×
Купити в один клік