Пацієнти з діагнозом псоріазу змушені постійно бути насторожені, бо хвороба може нагадати про себе у будь-яку хвилину - спровокувати загострення можуть як погодні умови, так і перенесені недуги, так і, наприклад, неправильно підібраний препарат, а головне - неправильно обране лікування.

У боротьбі з псоріазом визначальну роль відіграє вчасно розпочате лікування і правильно підібрана зовнішня терапія.

«Безумовно, найбільш швидкий результат дають гормональні препарати від псоріазу, але я би рекомендував три рази подумати, перш ніж розпочати таке лікування. Своїм пацієнтам я їх не призначаю, так як такі речовини підривають імунну систему людини і змінює гормональний фон організму. При цьому при їх скасуванні можуть виникнути порушення в роботі ендокринної системи та проблеми з судинним тонусом.
Засоби для зовнішнього застосування на гормональній основі менш небезпечні, ніж таблетки, але вони знижують «імунітет» безпосередньо в місці нанесення, в результаті шкіра стає більш тонкою і легко пошкоджується, що створює небезпеку проникнення інфекції в уражене місце. Але головна небезпека все-таки в тому, що гормональні препарати викликають звикнення і з часом організм просто перестає реагувати на ліки, що, в свою чергу, може стати причиною більш серйозного рецидиву», - попереджає лікар-дерматолог Валентин Бугрій.

За його словами, більш прийнятним лікуванням є негормональні засоби для зовнішнього застосування на рослинній основі, але проблема в тому, що не всі вони однаково ефективні.
«З недавніх часів рекомендую пацієнтам використовувати крем «Пропсор», який є ефективною негормональною терапією від псоріазу та дерматиту. Це дієва профілактика сезонних загострень, тому використовувати його бажано почати заздалегідь. При вже виявлених симптомах «Пропсор» допомагає заспокоїти шкіру та вгамувати свербіж та печіння, зволожує та зменшує висипання. Крем можна застосовувати у будь-якому віці і при будь-якому стані імунітету, адже складається він з рослинних компонентів, які діють виключно на ураженій ділянці», - додав лікар.

×
Замовити дзвінок
×
Купити в один клік